Budownictwo

Akcesoria do sauny – co jest potrzebne do komfortowego saunowania?

Wizyta w saunie to przyjemne i zdrowe doświadczenie. Jednak, aby w pełni cieszyć się sauną i nie zrobić sobie krzywdy, należy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Oto lista akcesoriów do sauny, które powinieneś mieć w każdej saunie.
Sauna kiedyś była dostępna tylko dla dobrze sytuowanych. Obecnie tanie materiały i akcesoria stały się dostępne, a ludzie z mniejszą ilością pieniędzy mogą budować własne sauny. Jednak tanie produkty są krótkotrwałe, nie zapewniają potrzebnego komfortu, a w niektórych przypadkach są nawet niebezpieczne dla zdrowia. Zalecamy, aby nie oszczędzać przy budowie sauny i wybierać tylko ekologiczne materiały, które będą trwałe i zapewnią Państwu dobry wygląd przez długi czas!

Zaczynamy!

  1. Czapka do sauny ma za zadanie chronić głowę podczas seansów w saunie. Chroni skórę głowy i włosy przed wysoką temperaturą. Chroni również głowę przed udarem cieplnym. Obecnie dostępna jest duża ilość czapek w różnych kolorach, wzorach, a nawet hełmach wikingów lub rzymskich. Istnieją również czapki dla dzieci. Kapelusze dla dorosłych mają w większości przypadków uniwersalny rozmiar i są akcesorium unisex.
  2. Ręczniki do sauny lub kilty mają za zadanie zakryć części intymne, chronić skórę przed przegrzaniem, zapewnić ciepło i pomóc bezpiecznie usiąść na ławkach w saunie publicznej. Kilt to unowocześniony ręcznik z zapięciem na rzep, dzięki któremu dobrze przylega do ciała.
  3. Witki do sauny wykonane są z naturalnych materiałów takich jak gałęzie i liście brzozy, dębu, eukaliptusa i innych drzew. Wspaniale masują skórę i wypełniają saunę delikatnym aromatem.
  4. Zagłówki i maty do sauny: zagłówki i maty do sauny służą do wygodnego siedzenia lub leżenia podczas sesji w saunie. Akcesoria te nie są obowiązkowe.
  5. Łyżki do sauny służą do nalewania wody na kamienie w piecu w celu wytworzenia pary. Wiaderko służy do wlewania do niego wody, jakkolwiek banalnie to brzmi 🙂 Woda wlewana na kamienie powinna być ciepła lub gorąca, ale nie zimna. Wtedy para będzie przyjemna i drobno rozproszona.
  6. Nawilżacze do sauny: Nawilżacze do sauny służą do utrzymania odpowiedniego poziomu wilgotności w saunie dla większego komfortu i bezpieczeństwa. Są one instalowane na piecu i dostarczają odpowiednią ilość wody, aby stworzyć przyjemną atmosferę.
  7. Klepsydra pomoże odmierzyć czas pobytu w saunie. Są one zazwyczaj wykonane z drewna i szkła z różnymi kolorami piasku. Ważne jest, aby rozważyć, ile czasu spędzasz w saunie; nie zaleca się przebywania w niej dłużej niż 20 minut. Klepsydry piaskowe nie boją się wilgoci, dlatego są pięknym i praktycznym dodatkiem do każdej sauny.
  8. Higrometry do sauny: Higrometry do sauny służą do dokładnego pomiaru wilgotności w Twojej saunie. Dzięki nim można zagwarantować optymalny poziom wilgotności w saunie. Najlepiej nie dopuszczać do zbyt dużej wilgotności w saunie, ponieważ utrudnia to ludziom oddychanie, a samo pomieszczenie pozostanie dłużej wilgotne, umożliwiając rozwój grzybów i pleśni na drewnie.
  9. Termometry do sauny służą do dokładnego pomiaru temperatury w saunie. Można ich używać do monitorowania i regulowania temperatury elektrycznego pieca do sauny lub do dokładania drewna do kuchenki opalanej drewnem. Nie należy dopuścić do tego, aby temperatura była zbyt wysoka. Ważne jest, aby podczas budowy sauny prawidłowo obliczyć jej kubaturę.

Odpowiednio dobrane akcesoria do sauny są najważniejszym warunkiem czerpania radości z przebywania w saunie. Należy kupować akcesoria wysokiej jakości, które będą długo służyć i sprawiać radość, ponieważ sesja w saunie powinna relaksować nie tylko ciało, ale i ducha.