Samochody

Co może obejmować personalizacja samochodu?

W aucie spędza się sporo czasu, dlatego istotne jest, aby było ono w pełni dostosowane do wymagań właściciela. Niegdyś ingerencje w wygląd seryjnie wyprodukowanego samochodu były możliwe tylko w wyjątkowych przypadkach. Natomiast dziś producenci aut w obrębie jednego modelu wprowadzają liczne modyfikacje i odmienności stylistyczne. Wszystko po to, by zadowolić wymagających klientów.

Stylizacje na poziomie wyglądu zewnętrznego samochodu

Zewnętrzny wygląd samochodu to przede wszystkim linia zderzaka oraz wloty powietrza na przedniej masce. Da się je modyfikować w celu nadania im sportowej formy. Dany model może mieć też przy tej okazji obniżone progi. Inne elementy karoserii, jak nietypowy lakier, również nadają sportowego charakteru. Natomiast wersja off-roadowa to podniesione zawieszenie oraz specjalnie ukształtowany zderzak, ułatwiający jazdę po wzniesieniach.

Dla wielbicieli limuzyn producenci aut przewidzieli więcej niklowanych elementów na karoserii. Chrom i nikiel zdobią maskownice, progi, reflektory, listwy przy szybach oraz klamki. Do tego może być również dołożony lepszej jakości lakier.

Wnętrze dopracowane z najwyższą starannością

Niektórzy sprzedawcy samochodów, tacy jak Golemo Kraków, specjalizują się w dystrybucji luksusowych aut, które mogą być w pełni spersonalizowane w ten sposób, aby zadowolić gusta nawet najbardziej wymagających klientów. Samochody klasy premium, oprócz szczególnych cech karoserii, mają wnętrza urządzone z dbałością o każdy szczegół. Jest to o wiele lepsze wyposażenie i luksusowe dodatki, które podnoszą komfort jazdy.

W spersonalizowanym samochodzie zazwyczaj znajdują się wygodniejsze fotele, które kształtem dostosowane są do budowy anatomicznej kierowcy. Może być też tapicerka z naturalnej skóry i lepsza jakościowo wykładzina. Oryginalnie wykończenie cechuje też wszelkie gałki, pokrętła i elementy tablicy rozdzielczej.

Elektronika w aucie klasy premium

Samochody spersonalizowane mają również specjalne aplikacje, które znacznie ułatwiają ich użytkowanie. Komputer pokładowy, czujniki i kamery parkowania to już raczej standard w nowoczesnych autach, jednak klasa premium to dodatkowe funkcje, które niejako same sprawują kontrolę nad procesem jazdy. Przede wszystkim jednak podnoszą bezpieczeństwo kierującego oraz pasażerów. Właściwie taka powinna być rola tych wszystkich nowoczesnych urządzeń. Niejednokrotnie kontrolują one zachowanie kierowcy, prędkość jego reakcji, a nawet brak należytej uwagi przy prowadzeniu auta. Przykładem może być tutaj czujnik gałek ocznych, który alarmuje w przypadku braku ruchu, co może wskazywać na zaśnięcie prowadzącego.