Moda

Czy bluzki oversize pasują do szafy kapsułowej?

Idea szafy kapsułowej to sposób organizacji swojej garderoby cieszący się rosnącą popularnością. Szafa kapsułowa pomaga ograniczyć ilość ubrań w swojej szafie do tych, z których korzystamy oraz pozbyć się tych, które w naszych stylizacjach pojawiają się rzadko albo wcale. Czym jest szafa kapsułowa i czy znajdzie się w niej miejsce dla wielu popularnych modeli? Czy w Twojej szafie kapsułowej mogą znaleźć się bluzki oversize? W naszym poradniku wyjaśniamy co i jak!

Czym jest szafa kapsułowa? 

Określenie to pojawiło się co prawda już w latach 70. ubiegłego wieku, jednak dopiero w ciągu ostatnich lat przebiło się szturmem do powszechnej świadomości. Przyczyną jest niewątpliwie olbrzymi zwrot w kierunku świadomości zero waste lub less waste. W obliczu katastrofy klimatycznej zmieniamy swoje nawyki i tak samo dzieje się w przypadku wyboru naszych stylizacji. 

Szafa kapsułowa nie dotyczy jednak zawartości, ale sposobu jej organizacji. Podstawą jest rezygnacja z modowych zachcianek sezonowych na rzecz wykorzystywania elementów garderoby przez cały rok. Jeśli jesteś fanką bluzek oversize, w szafie kapsułowej jak najbardziej znajdzie się dla nich miejsce. 

Co więcej, dzięki przemyśleniu swojej strategii odzieżowej będziesz w stanie dopasować bluzki oversize do każdego dołu, dzięki czemu zwiększysz możliwość ich wykorzystania. Przypominamy, że bluzki oversize w odCZAPY wykonane są z wysokiej jakości materiałów przez szwaczki zatrudnione w polskich firmach – dzięki temu dodatkowo ograniczasz swój negatywny wpływ na planetę. 

Szafa kapsułowa – bluzki oversize, dresy i wieczorowe sukienki 

Organizując szafę kapsułową pamiętaj, że nie chodzi w niej o ograniczenie Twoich ubrań do konkretnego stylu. Jeśli jesteś zwolenniczką stylistycznego misz-maszu, nie musisz z niego rezygnować. Przygotowując się do zorganizowania szafy kapsułowej, przejrzyj wszystkie swoje ubrania i zastanów się, które z nich pojawiają się w Twoich stylizacjach często, a których nie ma tam wcale. 

Jesteśmy pewne, że większość z nas ma w szafie takie ubrania, o których istnieniu zwyczajnie zapomina. Dlatego organizacja szafy kapsułowej to dobry sposób na to, żeby wszystkie Twoje ubrania – od bluzki oversize po koktajlową sukienkę – znalazły swoje zastosowanie.