FirmaWakacje

Czy uprawianie kajakarstwa jest trudne?

Popularne przysłowie głosi, że sport to zdrowie. Co więcej, liczne kampanie społeczne zachęcają do aktywności fizycznej, która sprzyja poprawie kondycji i wydolności organizmu. Dziś możliwości uprawiania sportu są ogromne – dyscyplin jest tak dużo, że często próbujemy kilku, zanim znajdziemy tę właściwą i ulubioną. Jednym z popularniejszych sportów, szczególnie w sezonie letnim, jest kajakarstwo. Czy trudno się go nauczyć?

Dla miłośników wody

Bezsprzecznie kajakarstwo jest sportem dla miłośników wody. Zaczynając swoją przygodę z tą dyscypliną, powinniście posiadać choć podstawowe umiejętności pływackie. Jest to gwarancja waszego bezpieczeństwa, w kontekście ewentualnego przewrócenia się kajaka. Warto także dodać, że kajakarstwo może być sportem ekstremalnym, szczególnie jeśli zaczniecie pływać po rwących rzekach, pełnych różnego rodzaju przeszkód. Na początku natomiast dobrze jest wykupić sobie kilka lekcji przygotowujących do pływania, a tym samym nauczyć się zasad obsługi kajaka. Jak to zrobić?

Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług jednej z firm zajmujących się organizacją spływów. Mają one instruktorów, którzy służą pomocą początkującym adeptom kajakarstwa. Nieocenioną wartością jest poznanie zasad bezpieczeństwa, które minimalizują ryzyko wypadku na wodzie. Co więcej, instruktor nauczy was manewrowania kajakiem na spokojnych akwenach, gdzie szlifowanie umiejętności będzie bardzo proste. Wszelkie koszty szkolenia, wypożyczenia sprzętu czy dojazdu na kurs możecie sfinansować z pomocą kredytu gotówkowego.

Nauka kajakarstwa

Po etapie wstępnym, gdy posiądziecie już niezbędne umiejętności teoretyczne i praktyczne, możecie zrobić kolejny krok w tym sporcie, czyli nauczyć się pływać po rwących rzekach. Jest ich w Polsce dużo, dlatego bez trudu znajdziecie miejsce do uprawiania kajakarstwa nawet w bliskiej okolicy. Jedną z lokalizacji, jaką preferują kajakarze, jest Dunajec. Rzeka ta, położona w południowej części Polski, wyróżnia się rwącym nurtem. Pasjonaci adrenaliny mogą tam skorzystać z oferty licznych firm, zajmujących się organizacją spływów. Czy do tego rodzaju wyprawy trzeba się odpowiednio przygotować?

I tak i nie. Na pewno umiejętności zdobyte na kursie są niezbędne. Kolejną kwestią jest kondycja. Musicie wcześniej zadbać o wydolność organizmu, aby bez trudu pokonać nawet najbardziej wymagającą trasę. Świetnie sprawdzi się siłownia, bieganie czy jazda na rowerze. Przed wyprawą warto zintensyfikować treningi lub skorzystać z pomocy instruktora, który pomoże wam poprawić kondycję. W sfinansowaniu usługi z pomocą przyjdzie kredyt gotówkowy. Pamiętajcie także, aby przed każdym zejściem do wody wyposażyć się w kapok. To element, który przyda się nie tylko amatorom, ale także wytrawnym pływakom. W razie wywrócenia się kajaka, czy uderzenia w przeszkodę, macie gwarancję, że utrzymacie się na powierzchni wody, co ma szczególne znaczenie w przypadku rwących rzek.

Dodaj komentarz