Zdrowie i uroda

Czym są widłonogi i dlaczego warto je znać?

Co właściwie kryje się pod nazwą widłonogi? Są to skorupiaki będące składnikiem planktonu, które zamieszkują oceany, a także wykazują wiele właściwości prozdrowotnych. Pojawią się wszędzie tam, gdzie znajdzie się chociaż minimalna ilość wody lub wilgoci. Widłonogi są źródłem niezwykle cennego oleju morskiego. Pozwala on wzbogacić swoją dietę w ważne witaminy i mikroelementy. W naszym materiale omawiamy szerzej, czym są widłonogi.

Widłonogi – czym są? 

Widłonogi to niewielkie skorupiaki, które zamieszkują północny Atlantyk. Ponieważ ich pokarmem są mikroalgi, widłonogi są bogatym źródłem kwasów omega-3. Mikroalgi są bowiem odpowiedzialne za niemal całą produkcję kwasów omega-3 w morzach. Widłonogi są odporne na ciężkie warunki polarne. Ten zooplankton stoi u podstawy piramidy pokarmowej, dlatego z powodzeniem można je nazwać motorem ekosystemu Morza Norweskiego.

Widłonogi – jak powstaje olej? 

Gromadzące się przy powierzchni wody widłonogi są odławiane. Ma to miejsce wyłącznie w okresie od kwietnia do sierpnia. Mrożenie ich od razu na statku pozwala na dłużej zachować ich świeżość. Po dotarciu do wytwórni zawarte w widłonogach lipidy są ekstrahowane w delikatny sposób, bez używania enzymów czy wysokiej temperatury, a także niebezpiecznych dla zdrowia substancji.

Olej z widłonogów – gdzie go można znaleźć? 

Olej z widłonoga o wyjątkowych właściwościach znaleźć można w produktach CalanOil®, będącym absolutnie wyjątkowym suplementem na polskim rynku. Suplement ten występuje w formie tabletek do stosowania trzy razy dziennie.

Jak działa olej z widłonoga? 

  • Wzmacnia i reguluje pracę serca i układu krwionośnego,
  • Zmniejsza ryzyko powstawania miażdżycy oraz ogranicza powstawania cukrzycy typu 2,
  • Pobudza do pracy metabolizm,
  • Wzmacnia odporność, również na bakterie i wirusy,
  • Wzmacnia kości, pracę mózgu i przeciwdziała depresji,
  • Pozwala lepiej się skoncentrować.

Pozytywne działanie oleju potwierdzają liczne badania prowadzone przez producenta – Arctic Marine Health Products.