Zdrowie i uroda

Dla jakiej cery kwas hialuronowy jest najlepszy?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się ogromną popularnością. Wśród nich znaleźć można wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, który występuje naturalnie w ludzkiej skórze. Takie działanie pozwala na odżywienie cery i poradzenie sobie z pierwszymi oznakami starzenia. W przypadku jakich rodzajów skóry taki zabieg sprawdzi się zdecydowanie najlepiej?

Kwas hialuronowy a typ skóry 

Kwas hialuronowy jest bardzo bezpiecznym preparatem ze względu na fakt, że naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Wykazuje on bardzo skuteczne działanie, nawilżając i ujędrniając skórę. Z tego powodu sprawdza się zdecydowanie najlepiej w przypadku cery suchej, a często także wrażliwej. Na zabiegi związane z wstrzykiwaniem kwasu hialuronowego mogą zdecydować się również osoby o skórze mieszanej, która potrafi zmieniać się w zależności od pory roku.

W przypadku skóry ze skłonnością do wydzielania zbyt dużej ilości sebum również warto pomyśleć o nawilżeniu. Cera próbuje sama nawilżyć bardzo suchy naskórek, dlatego produkuje łój powodujący pojawianie się niedoskonałości. Kwas hialuronowy może pomóc uzyskać odpowiedni poziom nawilżenia, eliminując ten problem. Oznacza to, że zabieg z wykorzystaniem takiego preparatu jest dobrą opcją niemal dla każdego typu cery. Pozwala on na uzyskanie wyraźnie lepszej kondycji skóry, jednocześnie zmniejszając widoczność pierwszych oznak starzenia.

Kiedy nie można zastosować kwasu hialuronowego? 

Zabiegi bazujące na kwasie hialuronowym, przeprowadzane przez takie miejsca, jak Gabinet Medycyny Estetycznej FaceMed w Warszawie, są dobrym wyborem niezależnie od typu cery. Warto jednak pamiętać, że istnieją przeciwwskazania do wstrzykiwania tego preparatu, które również mogą mieć związek z kondycją skóry. Nie zaleca się przeprowadzania zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego w sytuacji, gdy pacjent boryka się z bardzo ostrym trądzikiem lub opryszczką. Tak samo jest również wtedy, kiedy w danym miejscu występują nawracające stany zapalne. Konieczne jest też zachowanie odpowiedniego odstępu pomiędzy różnymi zabiegami, np. wstrzykiwaniem kwasu a peelingami.

Istnieje również wiele innych przeciwwskazań, które nie dotyczą bezpośrednio skóry, lecz ogólnego stanu organizmu. Na zabieg z użyciem kwasu hialuronowego nie powinny decydować się kobiety w ciąży i karmiące piersią, chorzy na epilepsję lub niektóre typy cukrzycy oraz osoby uczulone na jakikolwiek składnik preparatu. Z tego powodu tak ważne jest przeprowadzenie wywiadu w gabinecie medycyny estetycznej przed zdecydowaniem się na podanie środka konkretnemu pacjentowi.