Moda

Dodatki, które dodadzą szyku męskiej stylizacji

Męska klasa jest od wielu lat ceniona za nienaganny, elegancki look i szarmanckie dodatki. Dzięki prawidłowo skompletowanej stylizacji każdy mężczyzna może wyglądać jak prawdziwy gentleman i zachować klasę nie tylko od święta, ale i również na co dzień. Bardzo ważny jest tutaj dobór dodatków, które mogą w doskonały sposób tworzyć całość z resztą ubioru bądź nadawać charakteru klasycznym zestawom. Sprawdź, co z czym nosić, jakie wybrać dodatki i co jest ponadczasowe w męskiej garderobie.

Męska elegancja podkreślająca styl

Dzięki szerokiemu wyborowi ubrań, obuwia i dodatków w dzisiejszych czasach nie tylko kobiety mogą cieszyć się zróżnicowanym lookiem. Mężczyźni mogą w równym stopniu eksperymentować z modą, dzięki czemu ich stroje nie muszą być nudne i passé. Klasyczny garnitur to podstawowy element męskiej garderoby. Noszony chętnie na przeróżne imprezy i spotkania towarzyskie stanowi błyskotliwy element podkreślający wyjątkowość okazji. Taki ubiór może być z powodzeniem zakładany na co dzień, jeżeli wykonywany zawód na to pozwala. Spełnia on wtedy w pełni wymogi z góry narzuconego dress code’u i sprawia, że ludzie z otoczenia traktują nas poważniej. Nie musimy jednak na co dzień wybierać pełnego kompletu garniturowego. Możemy w świetny sposób połączyć górę, czyli białą koszulę i marynarkę wraz ze spodniami typu jeans. Ważne jest, aby nie były one za luźne i nie miały za wielu otarć rzucających się oczy. Jeżeli nie jesteśmy fanami marynarek, możemy wybrać koszulę w kratę, trencz bądź skórzaną kurtkę – zachowamy wtedy świeży i męski look. Obuwie najlepiej prezentuje się jednokolorowe, z wygodnym wiązaniem. Mogą to być wsuwane lordsy, bardzo eleganckie oksfordy, a nawet buty sportowe, jednak bez dodatkowych naszywek czy zdobień i koniecznie w jednym kolorze – biały, czarny lub brązowy.

Dodatki podkreślające męski styl

Kiedy jesteśmy w wątku garniturowego stylu, warto podkreślić nie tylko znaczenie marynarki czy koszuli, ale i również dodatków, takich jak krawat, mucha, spinki do mankietów, butonierka czy poszetka. Choć część z tych nazw może wydawać się obca, z pewnością już nieraz mieliśmy z nimi styczność. Do koszuli pod szyję mamy do wyboru krawat bądź muchę. Możemy nawet zrezygnować z tego typu dodatków i rozpiąć jeden guzik koszuli, jednak na większe okazje są one bardzo mile widziane i dopełniają elegancję całej stylizacji. Kolor powinien być kontrastujący do koszuli, może być wzorzysty. Spinki do mankietów są drobnym, jednakże ważnym elementem całego ubioru. Jest to podstawowy element męskiej biżuterii, łączący mankiety w miejscu guzików (zamiast nich), najczęściej poleca się srebrne z delikatnym zdobieniem. Czasem nie wiemy, czy wybrać butonierkę, czy poszetkę, jednak nie zaszkodzi, kiedy skorzystamy z obydwu dodatków. Butonierka to niewielki otwór na wysokości obojczyka w marynarce, w którym umieszcza się kwiatek, a poszetka to ozdobna chusteczka, którą umieszcza się poniżej w specjalnej kieszonce marynarki. Poszetki są klasycznie białe, jednak możemy wybrać wzorzyste, kolorem zbliżone (ale nie takie same) jak krawat czy mucha.