Wakacje

Dokąd pojechać z dziećmi na urlop?

Urlop z dziećmi to masa przyjemności, ale również konieczność zaplanowania wyjazdu tak, by zająć maluchy zarówno podczas ładnej pogody, jak i przy deszczowej aurze. W innym przypadku – możemy gorzko pożałować nieprzemyślanego planu wycieczki. Gdzie warto wybrać się z dziećmi na urlop?

Morskie okolice

Jedną z lepszych opcji na wypad z dziećmi jest polskie morze. W pogodne dni – maluchy zajmą się sobą właściwie same. Zabawa w piasku czy pluskanie się w morzu pod bacznym okiem rodzica – daje dorosłemu możliwości wypoczęcia. Dodatkową zaletą wypoczynku nad morzem jest jod i jego właściwości wpływające korzystnie na ogólne funkcjonowanie organizmu. 

Jednocześnie, podczas nieco gorszej pogody – nadmorskie miejscowości oferują wiele zajęć również w zamkniętych pomieszczeniach. Sale zabaw, aquaparki, muzea figur woskowych i innego rodzaju atrakcje sprawią, że nawet jeśli nie będzie zbyt ciepło – dzieci (a także dorośli) z pewnością nie będą się nudzić.

A może w góry?

Kolejną opcją na spędzenie ciekawego urlopu z dziećmi są górskie okolice. Co istotne, wiele miejsc jest dobrym wyborem także dla rodzin z małymi dziećmi: niektóre szlaki są na tyle proste i krótkie, że poradzą sobie z nimi nawet kilkulatki. Dla maluszków można zaopatrzyć się w specjalne nosidło górskie, które zapewni wygodę zarówno dziecku, jak i dorosłemu. Dodatkowo, pociechom które oczekują nieco intensywniejszych wrażeń niż „zwykła” wyprawa górskim szlakiem, można zaoferować na przykład spacer w chmurach. To niezwykle ciekawa trasa widokowa w Świeradowie-Zdroju, gdzie można podziwiać widoki spacerując pomiędzy koronami drzew. To zdecydowanie atrakcja, którą powinni wypróbować zarówno mali, jak i duzi podróżnicy!

Na szczęście, także w trakcie deszczu czy po prostu w nieprzyjemnie chłodny dzień, można znaleźć zajęcie w górach, bez względu na to, które pasmo górskie zdecydujemy się odwiedzić. Wśród dostępnych opcji znajdują się ciekawe muzea, a także aquaparki i inne interesujące atrakcje.

Mazury – marzenie niejednego dziecka

W okresie wakacyjnym warto wybrać się również nad mazurskie jeziora. To miejsce, w które każdy Polak powinien wyjechać choć raz w życiu. Jeziora w tej części kraju są wyjątkowo piękne i czyste, a co za tym idzie – zachęcają młodzież do pływania. Po zakończonej kąpieli można wybrać się na wyprawę kajakiem lub przespacerować się, podziwiając piękno natury. W razie niepogody – można zwiedzić jedno z pobliskich miast: Olsztyn, Mrągowo, Giżycko czy Iławę. Dla najmłodszych dzieci bez trudu znajdziemy sale zabaw, a nieco starsze dzieci – z pewnością z chęcią udadzą się na wyprawę na zamek Ryn, odwiedzą aquapark czy… kino.

Opcji na przyjemne spędzenie czasu wraz z dziećmi – zarówno w ciepłe dni, jak i podczas niepogody – jest naprawdę sporo. Wystarczy wybrać okolicę, którą mamy ochotę zwiedzić, odpowiednio zaplanować wyjazd, uwzględniając także potencjalne załamania pogody – i spakować walizki! Przyjemny, rodzinny wyjazd będzie udany bez względu na okolicę, którą zdecydujemy się odwiedzić.