Moda

Gdzie warto wykonać przeszczep włosów?

Interesuje Cię transplantacja włosów, ale nie wiesz, gdzie zgłosić się na zabieg? Gdzie warto wykonać przeszczep włosów? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule.

  1. Przeszczep włosów Turcja – dlaczego warto?
  2. Na czym polega zabieg przeszczepu włosów?
  3. Jakie zalety ma zabieg przeszczepu włosów?

Transplantacja włosów to jeden z powszechnych zabiegów medycyny estetycznej, dzięki któremu możemy przywrócić włosy tam, gdzie ich brak lub gdzie są bardzo rzadkie. W ostatnich latach wielu zainteresowanych przeszczepem włosów decyduje się wykonać zabieg w Turcji. Dlaczego? Na pytanie odpowiadamy w poniższym wpisie.

Przeszczep włosów Turcja – dlaczego warto?

Jeśli interesuje Cię przeszczep włosów Turcja to najlepsze miejsce na wykonanie takiego zabiegu. Dlaczego?

Po pierwsze w Turcji przeszczep włosów wykonują tylko i wyłącznie doświadczeni specjaliści, którzy zajmują się transplantacją od wielu lat. A zatem możesz mieć pewność, że trafisz do specjalisty z wieloletnim doświadczeniem, który pomoże Ci rozwiązać Twój problem z rzadkim zarostem lub jego brakiem. Na pewno będziesz zadowolony z efektów.

Transplantacji włosów w Turcji jest dużo tańsza w porównaniu do zabiegów wykonywanych w krajach europejskich czy w USA. Cena w Turcji za przeszczep jest nawet kilkukrotnie niższa, co jest atrakcyjne dla osób zainteresowanych transplantacją i niechcących wydawać na to zbyt dużych kwot.

Jeśli chodzi o transplantacja włosów Turcja ma kliniki medycyny estetycznej, które oferują swoim klientom właściwie wszystkiego, czego potrzebują. Nie mamy tutaj na myśli kwestie związane z samym zabiegiem, ale także z zakwaterowaniem, transportem, opieką lekarską czy wsparciem pooperacyjnym. W wielu klinikach dostępne są także pakiety obejmujące także tłumacza czy nawet organizację wycieczek. Oczywiście nie musisz szukać takiej kliniki na własną rękę. W Polsce działa kilka firm, które organizują wyjazdy do Turcji z tłumaczem na przeszczep włosów.

Przeszczep włosów w Turcji to także świetna okazja do tego, aby połączyć wyjazd z wakacjami. Wiele pacjentów decydujących się na transplantację włosów w Turcji nierzadko zostaje po zabiegu, aby odpocząć, zrelaksować się czy zwiedzić piękne miasta – takie jak Antalya, Stambuł czy Izmir.

Na czym polega zabieg przeszczepu włosów?

Na czym polega zabieg przeszczepu włosów? Otóż transplantacja włosów polega na pobieraniu zdrowych mieszków włosowych – najczęściej z tyłu głowy lub z boków do tego miejsca, który jest zmieniony łysieniem – najczęściej jest to skalp. Metod przeszczepu włosów jest kilka i aktualnie największą popularnością cieszy się sposób FUE – Follicular Unit Extraction. Dlaczego? Ponieważ metoda ta pozwala na precyzyjniejsze i skuteczniejsze przeszczepienie włosów przy jednoczesnym niższym ryzyku powikłań. Krótszy jest także czas rekonwalescencji.

W zależności od płci oraz typu łysienia można wybrać także inną metodę – DHI. Od FUE różni się głównie metodą pobrania włosów i okresem rekonwalescencji. Na metodę DHI najczęściej decydują się kobiety, ponieważ przy tym sposobie nie ma konieczności golenia obszaru, z którego mają być pobierane mieszki włosowe. Ostateczną decyzję na temat metody przeszczepu włosów podejmuje lekarz, który będzie przeprowadzał zabieg.  

Jakie zalety ma zabieg przeszczepu włosów?

Chciałbyś zapisać się na przeszczep włosów, ale nie jesteś przekonany, czy faktycznie procedura ta jest dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem? Jakie zalety ma transplantacja włosów? Głównym plusem jest oczywiście przywrócenie naturalnego wyglądu włosów. Jeśli tracisz lub straciłeś włosy i jest to dla Ciebie krępujące i negatywnie wpływa na Twoją samoocenę, przeszczep jest dla Ciebie idealną opcją.

Ponadto transplantacja włosów to trwałe rozwiązanie dla problemów związanych z utratą włosów. Daje trwałe rezultaty w przeciwieństwie do innych metod leczenia – na przykład za pomocą leków czy specjalnych preparatów. Do zalet transplantacji zalicza się również fakt, że jest to skuteczna procedura, bez względu na rodzaj łysienia. Cierpisz na łysienie plackowate? A może łysienie androgenowe lub telogenowe? Bez względu na rodzaj, przeszczep włosów będzie nie tylko odpowiednim, ale i skutecznym rozwiązaniem dla Ciebie!

Włosy przeszczepić może sobie zarówno młoda, jak i starsza osoba bez względu na płeć. Taki zabieg jest bezpieczny, a ryzyko powikłań niezwykle niskie. Jeśli zależy Ci na najwyższych standardach jakości i bezpieczeństwa, koniecznie skorzystaj z pomocy specjalistów – a takich znajdziesz właśnie w Turcji! Osoby, które zdecydowały się na przeszczep włosów metodą FUE, zgodnie przyznają, że przeszczepie włosów udało im się odzyskać pewność siebie i powstrzymać wypadanie włosów. Warto więc już teraz skontaktować się z przedstawicielem kliniki i zapytać, ile kosztuje przeszczep włosów oraz kiedy można skorzystać z zabiegu przeszczepu włosów.