Zdrowie i uroda

Jak dziś zadbać o zdrowie?

Dziś największe znaczenie dla ludzi na całym świecie ma troska o odporność własnego organizmu. Z powodu błyskawicznie rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa zmarły już tysiące osób, a kolejne wciąż zmagają się z chorobą.


Najbardziej narażeni na ciężki przebieg choroby są seniorzy, astmatycy i pacjenci onkologiczni, których organizmy, już wycieńczone, muszą pokonać dodatkowe obciążenia. Główny Inspektorat Sanitarny podał do publicznej wiadomości, że 25% pacjentów stanowią ludzie młodzi, więc ich zdrowie także jest zagrożone. Na stronie resortu zdrowia można znaleźć szereg informacji dotyczących działań profilaktycznych odnośnie ochrony przed zakażeniem.

Dostęp do lekarzy jest obecnie utrudniony, ale nie niemożliwy, gdyż do dyspozycji zainteresowanych są telekonsultacje. Ograniczając ryzyko, pacjenci mogą bez wychodzenia z domu zasięgnąć opinii specjalisty. W tych nowych dla nas warunkach, by chronić zdrowie i życie, trzeba będzie stawić czoła nieznanemu, które nadejdzie po pandemii.

Dodaj komentarz