Moda

Jak mężczyzna powinien ubrać się na randkę zimą?

Trudności z doborem odpowiedniego stroju na randkę nie dotyczą jedynie pań. Mężczyźni również kłopoczą się podczas przeglądania zawartości szafy, zwłaszcza w sytuacji, gdy zależy im na zrobieniu jak najlepszego wrażenia. Zima to pora roku, która stawia dodatkowe wyzwania dla naszego zmysłu stylu, gdyż oprócz kwestii estetycznych musimy zadbać o komfort w obliczu niskich temperatur.

O czym pamiętać wybierając ubrania na zimową randkę?

Czy spotkanie odbędzie się w restauracji lub kawiarni, czy też planujesz spacer po parku? Jeżeli w grę wchodzi dłuższe przebywanie na zewnątrz, nasz strój musi być gotowy na taką okazję. Mróz potrafi zepsuć nawet najprzyjemniejsze spotkanie, dlatego podczas kompletowania ubioru warto pokierować się myślą, która mówi, że nadmiar ubrań można zawsze zdjąć – natomiast jeżeli mamy ich za mało, nie możemy nic zrobić oprócz zaciskania zębów. Kurtka lub płaszcz to nie tylko niezbędne elementy ubioru, ale również pierwsza część garderoby, która rzuci się w oczy zaproszonej osobie. Najbezpieczniejszym wyborem będzie ciemny płaszcz o prostym kroju, kurtka jeansowa (z obszytym kołnierzem) lub wykonana ze skóry. Te propozycje łączą się praktycznie ze wszystkimi innymi elementami garderoby i stanowią praktyczną podstawę dla stylizacji.

Punkt obowiązkowy – koszula

Podczas randki koszula stanowi nieodłączny element męskiej mody. Niezależnie od rodzaju urody, wzrostu, koloru włosów czy oczu koszula to stylistyczny strzał w dziesiątkę. Oczywiście nie musi być to oficjalna biała koszula do garnituru, ale nawet casualowy krój o stonowanej barwie doda nam odpowiedniego szyku. Tym sposobem pokazujemy zaproszonej osobie, że spotkanie z nią jest dla nas specjalną okazją – wszak koszula zwykle kojarzy się z oficjalnymi spotkaniami.

Casualowy styl oznacza luz

Podczas wyciągania ubrań z szafy musimy pamiętać, że strój prezentuje się tak dobrze, jak my się w nim czujemy. Chociaż internet daje nam dostęp do ogromnej ilości poradników i artykułów na temat najnowszych trendów, jeżeli nie czujemy się komfortowo w danej stylizacji, zaproszona osoba to zauważy. Wychodząc na randkę, chcemy zrobić jak najlepsze wrażenie, dlatego warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Jeansy, koszula, sweter i kurtka utrzymane w palecie czerni lub granatu nie tylko mogą prezentować się doskonale, ale również pomagają zachować pewność siebie. Koniec końców na randkę wychodzisz Ty, prezentując swój styl.

Akcesoria

Moda tkwi w szczegółach, głosi porzekadło i nie ma w nim choćby grama przesady. Nawet dwie podobnie ubrane osoby mogę sprawiać zupełnie odmienne wrażenie za sprawą dodatków. W przypadku zimowej aury najlepiej postawić na praktyczne akcesoria, które zapewnią nam komfort. Szaliki, rękawiczki oraz czapki męskie to najlepszy wybór podczas kompletowania stroju na randkę. Pamiętajmy jednak o tym, aby były one dopasowane kolorystycznie do reszty ubioru. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jeden element wyróżniał się na tle stroju – na przykład ciemnoczerwony szalik na tle ciemnego płaszcza – ale należy zachować umiar, chyba że czujemy się naprawdę dobrze w kontrastujących, przykuwających wzrok stylizacjach.