Zdrowie i uroda

Jak olejek z kolendry wpływa na włosy?


Słabe, łamliwe i wypadające włosy to problem wielu osób. Poszukiwania preparatów na poprawę kondycji włosów często wiążą się z koniecznością zakupu dużej ilości specyfików, które niestety nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty. Ciekawą i jednocześnie naturalną alternatywą jest natomiast olejek z nasion kolendry, którego działanie może dać zaskakujący efekt. Jak olejek z kolendry działa na włosy? Wyjaśniamy.

Olejek z kolendry a pielęgnacja włosów

Kolendra to roślina o specyficznym zapachu, która zawiera w sobie wszelkie niezbędne składniki do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Są to między innymi nienasycone kwasy tłuszczowe, które zapobiegają przesuszaniu się skóry, a co za tym idzie, zastosowanie olejku doskonale nawilża skórę głowy i dodatkowo ją pielęgnuje. Poza tym jest on również bogaty w aminokwasy, witaminy oraz składniki mineralne, które mają ogromne znaczenie dla odbudowy skóry oraz włosów.

Olejek z kolendry wykazuje właściwości antyseptyczne, bakteriobójcze oraz łagodzące, dzięki czemu z powodzeniem wykorzystywany jest przez osoby z problemami skóry głowy. Mianowicie użycie olejku reguluje wydzielanie sebum i hamuje nadmierny łojotok skory. W efekcie zapobiega on łupieżowi, łojotokowi i nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów, a co więcej nieprzyjemnym dolegliwościom, takim jak swędzenie głowy.

Zastosowanie naturalnego specyfiku pobudza także krążenie krwi oraz przyspiesza dopływ tlenu, w związku z czym pobudza on cebulki włosów do wzrostu. Regularne używanie olejku z kolendry powoduje zatem, że włosy staną się zarówno o wiele bardziej sprężyste i mocniejsze, jak i zaczną rosnąć w szybszym tempie.

Jak stosować olejek z kolendry na włosy?

Jedną z najpopularniejszych metod używania specyfiku z nasion kolendry jest delikatne podgrzanie kosmetyku, tak, aby stał się bardziej plastyczny. Następnie, ciepły olejek należy wmasować w suchą skórę głowy. W rezultacie aktywne substancje o wiele szybciej wnikną w głąb skóry, z kolei delikatny masaż dodatkowo pobudzi cebulki do wzrostu. Olejek należy pozostawić na włosach na około 30 minut, a później dokładnie zmyć.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że kosmetyki przeznaczone do skóry głowy nie mogą jej podrażniać ani przesuszać. Z tego powodu kupując olejki, warto wybierać wyłącznie sprawdzone firmy, takie jak hurtownia olejków eterycznych Naturalne Aromaty 2, w której cały asortyment ma certyfikaty potwierdzone badaniami laboratoryjnymi. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że w składzie specyfików nie znajdują się żadne chemiczne i szkodliwe substancje.