Moda

Jak samemu wybielić zęby

Zdrowy i biały uśmiech, to marzenie wielu ludzi. Nienaganne uzębienie jest powodem do dumy, sprawia, że czujemy się pewni siebie. Śnieżnobiałe zęby w reklamach i czasopismach, to w większości przypadków fikcja i sprytne działanie programów komputerowych. Zdecydowana większość ludzi ma naturalnie żółte zęby. Są jednak domowe sposoby na poprawę ich koloru.

W sklepach i aptekach są dostępne wybielające pasty do zębów oraz żele. Zwłaszcza te z aktywnym węglem potrafią rozjaśnić kolor zębów nawet o kilka odcieni. Właściwości wybielające posiada również olej kokosowy oraz soda kuchenna. Olej kokosowy nie tylko wybiela, ale także działa antybakteryjnie i odświeżająco. Bardzo dobre wyniki otrzymamy stosując niewielką ilość sody do każdego mycia zębów.

Substancja ta ma silne właściwości wybielające, przez co jest składnikiem wielu past i żeli do zębów. Używając sody w domowym zaciszu możemy w tani sposób poprawić kolor naszego uzębienia. Efekty będą zwykle widoczne po dwóch tygodniach, a regularne stosowanie sody pozwoli utrzymać ten stan na długo.

Dodaj komentarz