Moda

Jak się ubrać na jesienne spacery z czworonożnym pupilem?

Tzw. psie stylówki to całkiem nowa moda obecna przede wszystkim w portalach społecznościowych. I oczywiście nie chodzi tutaj tylko o to, żeby to nasz pupil dobrze wyglądał, ale również my. Dlatego kwestia, jak ubrać się na jesienny spacer z psem, wcale nie zawsze jest prosta – zwłaszcza, gdy chcesz idealnie dopasować kolorystykę i wzory ubranka swojego psiaka do swoich ubrań! Zobacz, jak się przygotować, na taki spacer!

Sprawdź, jaka pogoda za oknem

Zacznijmy od tego, że nasz ubiór powinien być adekwatny do warunków panujących na zewnątrz. Jeśli więc jest zimno, to zabezpieczamy się przed chłodem, jeśli pada deszcz, to przed deszczem, a jeśli panuje upał, to również przed słońcem. Oczywiście nie zawsze zdążymy wyjrzeć przez to okno i pakujemy się wprost w kałuże w zwykłym dresie i sneakersach, ale czego nie robi się dla ukochanego pupila.  Przez kilka kolejnych dni na pewno już dobrze zapamiętamy o dokładnym upewnieniu się, co do aktualnej pogody. Warto mieć kilka wariantów ubrań, które założymy zależnie od tego, co za oknem. 

Bluzy damskie, t-shirty i dresy

Jeśli chodzi o dresy, to na pewno są one bardzo wygodne, ale zdecydowanie nie sprawdzą się na deszczowe pogody i błoto – nie tylko przemokniemy, ale również na dresie mogą pojawić się błotniste, ale bardzo interesujące pod kątem wizualnym wzorki z psich łapek. 

Dlatego dresy zdecydowanie zalecamy ubierać, podczas słonecznej pogody!

Natomiast bluzy damskie i t-shirty wykorzystamy zarówno na cieplejsze, jak i chłodniejsze dni – z powodzeniem możemy je założyć samodzielnie lub pod kurtkę zależnie od panującej aury. Z ich pomocą stworzymy wygodny strój na cebulkę, który świetnie sprawdza się na każdą pogodę. Trzeba być przygotowanym na różne temperatury, ponieważ o ile kotków nie trzeba wyprowadzać to psiaki już owszem. A jeśli jesteś prawdziwym psiarzem to żadna pogoda nie będzie ci straszna.

Kurtki i kamizelki 

Na jesienny spacer świetnie sprawdzą się puchowe kamizelki potocznie zwane bezrękawnikami. Nie dość, że możemy pod nie założyć dowolne bluzy damskie – zarówno rozpinane, jak i wciągane pod głowę – to zazwyczaj są one wyposażone w dużą ilość wygodnych i pojemnych kieszeni, w których można zapakować wszystkie niezbędne na spacerze psie i ludzkie akcesoria, np. telefon, smycz czy smaczki dla pupila. 

Nieco inaczej przedstawia się sprawa z kurtką. Jeśli nasz spacer z pupilem należy do tych znacznie bardziej aktywnych i w grę wchodzi również wybieganie się przede wszystkim psiaka, to w puchowej przejściówce może nam zrobić się w pewnym momencie nieco za gorąco. Znacznie lepszym wyborem są lekkie kurki soft shell z membraną, które nie tylko zapewnią nam właściwą termoregulację, ale również ochronią w razie mżawki czy nawet deszczu. 

Sprawa arcyważna – odpowiednie buty

Spacer z pupilem to możliwość wpędzenia się w takie tarapaty jak kałuże, grząskie tereny, wysokie i ostre trawy czy kłujące jeżyny. Jasne – dla niego to przyjemność, więc z miłości do zwierzęcia nie odmawiamy my tej radości i brniemy za nim na oślep w krzaki, nie zważając na te wszystkie niedogodności. Odpowiednio dobrane obuwie może nas jednak zabezpieczyć przed przemoknięciem i podrapaniem. Na takie ekstremalne wyprawy świetnie sprawdzą się między innymi buty trekingowe na grubej podeszwie oraz wygodne i dłuższe kalosze, ale na niższą temperaturę koniecznie z ocieplaczem.

A może parasol?

Czasem sama kurtka może nie wystarczyć – zwłaszcza wtedy, gdy deszcz pada nieustannie i nie zapowiada się, aby miało przestać, a z naszym psiakiem przecież trzeba wyjść na spacer! Czy Słońce, czy deszcz, czy śnieg z czworonożnym przyjacielem trzeba wyjść – zatem dobrze jest zaopatrzyć się również w parasol. Nawet jeśli się nie przyda to lepiej go mieć, niż nie! Poza tym, aby rozświetlić jesienną szarość, możesz zaopatrzyć się w kolorowy parasol, lub pójść na całość i wybrać taki z uszkami – kto powiedział, że tylko dzieci mogą takie nosić?