Moda

Jak zadbać o swojego psa jesienią – poznaj pomocne gadżety

Jesień to pora roku, która jest szczególnie trudna nie tylko dla ludzi, ale też dla zwierząt. Warto więc pomóc swojemu czworonogowi w przygotowaniu się do jesieni. Najprościej będzie wyposażyć go w kilka przydatnych gadżetów idealnych na kiepską pogodę.

Buty na jesienną słotę

Najważniejsze gadżety dla psa na jesień to wygodne buty. Może się to wydawać banalne, ale psy też nie lubią chodzić po lodowatych kałużach i błocie. Nikt tego nie lubi. Dlatego też można zabezpieczyć łapy psa przed kontaktem z błockiem. Wystarczy założyć mu nieprzemakalne buty. Zwykle są one zapinane przy pomocy dwóch rzepów. Obuwie dobrze przylega do łap i uniemożliwia zmoczenie się ich np. na skutek chlapania podczas chodzenia. Dzięki butom psie łapy nie pobrudzą się za bardzo i nie będziesz musiał przejmować się nieustannym myciem podłóg.

Świecąca obroża

Świetnym gadżetem na jesień jest też silikonowa obroża, która świeci. Jest to lekki gadżet, którego można używać niezależnie od zwykłej obroży. Jej zadaniem jest poprawienie widoczności psa w ciemności. Dzięki temu będzie łatwiej Ci go znaleźć i przy okazji będzie też lepiej widoczny dla innych spacerowiczów. Obroże z funkcją świecenia warto używać przez cały rok, ale jesienią i zimą, kiedy zmrok zapada wcześniej – są szczególnie przydatne. Obroże są dostępne w różnych odcieniach, więc możesz zaszaleć i wybrać taki, który najlepiej będzie pasował do Twojego psa.

Czyściki do łap

Nie możemy się czarować. Największą zmorą jesieni jest słota i mokre łapy. Możesz zminimalizować ilość brudu wnoszoną do domu przez Twojego czworonoga. Wystarczy, że wyposażysz się w czyścik do łap. Jest to pojemnik w kształcie walca, który w pokrywie ma niewielki otwór. Pojemnik napełnia się wodą, a przez otwór wsuwa psią łapę. Woda wypłukuje brud i błoto, a specjalne silikonowe wypustki pomogą w usunięciu nadmiaru wody. Na koniec musisz jeszcze wytrzeć łapy. Dzięki temu rozwiązaniu w kilka chwil doprowadzisz je do porządku. Szybko docenisz taki czyścik, gdy przestaniesz martwić się plamami na podłodze po każdym spacerze. 

Płaszcz przeciwdeszczowy lub kombinezon

Jesienią może przydać się Twojemu psiakowi dopasowany płaszczyk lub kombinezon. Są to ubrania, które chronią psa przed przemoczeniem. Produkuje się je z materiałów, które są nieprzemakalne, więc woda po prostu po nich spływa. Psi płaszczyk chroni jedynie grzbiet czworonoga oraz jego boki, kombinezon może zasłonić właściwie całe jego ciało, zostawiając tylko niewielki otwór potrzebny do załatwiania się oraz otwór na ogon. Dzięki temu kombinezon nie przeszkadza psu w tym, by mógł się on spokojnie i wygodnie wypróżnić. Kombinezony są szczególnie polecane w przypadku psów długowłosych, których sierść szczególnie szybko chłonie wodę. Ubranie może ochronić je przed obowiązkową kąpielą. Warto jednak pamiętać, że w przypadku dużych psów zakup ubrania może być utrudniony. Czasami trzeba je uszyć na specjalne zamówienie. Jednak nie zmienia to faktu, że jest to inwestycja, która opłaca się na przyszłość.