Zdrowie i uroda

Jaką wodę najlepiej pić?

To pytanie zadaje sobie każdy, kto nagle postanawia, że będzie pić więcej wody. Który jej rodzaj okaże się więc najlepszy? Czy będzie to woda gazowana, czy może jednak niegazowana bądź ta z kranu?

Dawniej sami lekarze i dietetycy lubili się w tej kwestii sprzeczać. Większość z nich była jednak zdania, że to woda niegazowana jest lepszym wyborem dla przeciętnego człowieka. Dlaczego? Ponieważ ma ona neutralny wpływ na organizm. Zawiera niewielkie ilości dwutlenku węgla, dzięki czemu nie drażni jelit i nie przyspiesza niepotrzebnie przemiany materii. A jednak to woda gazowana znalazła dla siebie zastosowanie właśnie w procesie odchudzania.

Dlaczego? Ponieważ za sprawą występującego w niej dwutlenku węgla może ona delikatnie hamować głód i sprawiać wrażenie, jak gdyby przed chwilą się coś zjadło. Nie da się więc jednoznacznie odpowiedzieć na tytułowe pytanie. Tak naprawdę każdy rodzaj wody może być dobry dla człowieka. Najważniejsze jest to, by ten czysty płyn spożywać dzień w dzień i to w odpowiednio wysokich dawkach.

Dodaj komentarz