Budownictwo

Jakie możliwości daje automatyka do bram przesuwnych?

Postęp technologiczny dotyka praktycznie każdej dziedziny życia. Od rozwoju drobnej elektroniki po produkcję inteligentnych rozwiązań do gospodarstwa domowego. Przykładem tego drugiego rozwiązania mogą być przesuwne bramy do wjazdu na posesję. Mają one wiele ciekawych zastosowań, dzięki którym życie domowników staje się łatwiejsze. Jednym z nich może być wjazd do garażu bez wysiadania z pojazdu.

Czym są bramy przesuwne?

Brama przesuwna jest to rodzaj ruchomego ogrodzenia, które rozgranicza teren prywatnej posesji od reszty otoczenia. Głównym zadaniem takiego elementu jest zabezpieczenie dobytku domowników oraz brak możliwości przedostania się na teren właściciela nieruchomości.

W przeciwieństwie do innych bram ten typ nie składa się do wewnątrz, tylko całość przesuwa się w prawo lub lewo. Dzięki temu zaoszczędza się miejsce i istnieje możliwość zaparkowania większej ilości samochodów, ponieważ skrzydła bramy nie wymagają dodatkowej przestrzeni na ich ruch.

W jaki sposób działają bramy przesuwne?

Bramy przesuwne są osadzone w prowadnicy, po której mogą się poruszać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to ruch automatyczny, gdzie całość pracy odbywa się z wykorzystaniem silników. To one wprawiają całe ogrodzenie w ruch i przesuwają je w wybranym kierunku. Taki rodzaj ogrodzenia dostępny jest między innymi w firmie Bojan Ogrodzenia.

Innym sposobem jest manualne otwieranie bramy przesuwnej. W takim przypadku kierowca musi wysiąść z pojazdu, podejść do ogrodzenia i całość przesunąć za pomocą siły mięśni. Ta technika ma swoje duże wady podczas deszczowych oraz chłodnych dni, kiedy na ten czas trzeba opuścić samochód, by móc wjechać na teren posesji.

Jakie możliwości daje automatyka do bram przesuwnych?

W dzisiejszych czasach niezależnie do miejsca zastosowania bramy przesuwnej warto postawić na automatykę. Znacząco wpływa to na poprawę bezpieczeństwa, ponieważ kierowca nie musi wysiadać z pojazdu, przez co złodziej nie będzie miał okazji do wtargnięcia do auta i zabrania wartościowych przedmiotów.

Automatyka bram przesuwnych pozwoli kierowcy nie opuszczać pojazdu w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych. Niezależnie od tego, czy na zewnątrz pada lub panuje upał, kierujący nie musi opuszczać samochodu w celu przedostania się na teren posesji. Może on bezpośrednio wjechać do garażu, nie narażając się na niekomfortową pogodę.