Firma

Łańcuchy i przemysłowe zastosowanie

Łańcuchy są podstawowymi elementami maszyn przemysłowych. W zależności od rodzaju układu czy specyfikacji danej maszyny, powinny być odpowiednio dopasowane. 

Łańcuchy napędowe w przemyśle 

Łańcuchy napędowe stanowią podstawowe elementy maszyn przemysłowych. Stosowane zazwyczaj w celu przeniesienia napędu. Znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle, głównie ze względu na prosty montaż czy wszechstronne użycie. Co więcej, konstrukcje mogą być wykorzystywane do indywidualnych zamówień, w zależności od potrzeb zgłaszanych przez klienta. Dzięki wykorzystaniu solidnych podzespołów i materiałów, są odporne na warunki pogodowe. Najczęściej wykonuje się je ze stali węglowej, nierdzewnej oraz niklowanej. 

Łańcuchy transportowe – profesjonalne doradztwo 

Profesjonalnewyposażenie maszyn przemysłowych jest gwarantem wysokiej jakości i niezawodnego działania. Utrzymanie sprawnej pracy bez utraty wydajności jest szczególnie istotne w kwestii długoterminowej eksploatacji. Z uwagi na oferowaną wysoką jakość, proponujemy wyłącznie produkty odpowiednio oznaczone, które są dowodem niezawodności. 

Łańcuchy napędowe pozwalają na przeniesienie ogromnego mocy, a więc muszą być wykonane solidnie i z uwzględnieniem wysokich standardów obowiązujących w branży. 

Jedynie doświadczeni specjaliści są w stanie optymalnie dobrać łańcuch przemysłowy do danej specyfikacji technologicznje. Brak odpowiedniej wiedzy praktycznej może doprowadzić do awarii a te finalnie skończyć się awarią całej maszyny, blokując tym samym proces produkcyjny przedsiębiorstwa narażając go tym samym na wymierne straty finansowe.

Łańcuchy przemysłowe  – wielopłaszczyznowe zastosowanie 

Łańcuchy napędowe gwarantują wysoką jakość oraz wydajność. Szeroki asortyment pozwala na dopasowanie oferty do wymagań klientów z specjalistycznymi wymogami technologicznymi. 

Na rynku dostępne są też łańcuchy rolkowe, których konstrukcja składa się z wewnętrznych i zewnętrznych ogniw ułożonych naprzemiennie. Jest on podobny do łańcucha tulejkowego a jego głównymi zaletami są małe zużycie zębów koła napędowego oraz wysoka trwałość konstrukcji.


Wysokiej klasy łańcuchy transportowe są odporne ma duże obciążenia oraz wysoką temperaturę. Dzięki temu okres ich użytkowania jest znacznie wydłużony. Przekazane na etapie wdrożenia wskazówki pozwalają na użytkowanie łańcuchów nawet bez specjalistycznej wiedzy. Produkt możemy dopasować do danej branży według wymagań wskazanych przez klienta. Dzięki temu akcesorium można stosować z daną maszyną. Dostępne na rynku łańcuchy zostały wcześniej odpowiednio dopasowane pod względem odporności na czynniki zewnętrzne (temperatura powietrza, promieniowanie UV) oraz płynności pracy, dzięki czemu pozostają bezpieczne w długoterminowym użytkowaniu.