Samochody

Najczęstsze problemy kursantów w czasie kursu na prawo jazdy

Każda osoba przystępująca do przyswojenia nowej umiejętności odczuwa pewne obawy, strach przed nieznanym. Trudno się dziwić, tym bardziej, jeśli od jej trafnych decyzji i zachowań zależy ludzkie życie. Nie mowa tutaj o zawodzie lekarza, ale o poruszaniu się samochodem. Kurs na prawo jazdy to dla wielu ludzi przełomowy moment w życiu i byłoby dobrze, żeby wszystko szło z górki.

Jak wynika z doświadczeń kierowców z uprawnieniami, są nawyki, które trzeba w sobie w tym czasie wyrobić. Nauka jazdy to nie tylko wciskanie gazu oraz hamulca, a przy okazji kręcenie kierownicą. Wszystko zaczyna się od ruszania, za które odpowiada prawidłowe posługiwanie się sprzęgłem. Zbyt szybkie jego puszczanie czy brak gazu to najczęstsze przyczyny zgaśnięcia silnika.

Nie trzeba się jednak przejmować, gdyż takie rzeczy przytrafiają się nawet doświadczonym kierującym. Wymaga to od kursanta praktyki i opanowania. Kurs na prawo jazdy to także wyrabianie w sobie umiejętności obserwowania drogi. Przejście z pozycji uprzywilejowanego pieszego lub rowerzysty może stanowić dla niektórych niemałe wyzwanie. Nauka jazdy powinna opierać się na robieniu błędów, co jest elementem ludzkiej natury. Dzięki 30 godzinom jazd, będzie wystarczająco dużo czasu, by większość z nich wyeliminować. Wszystko to, żeby zadbać o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Dodaj komentarz