Budownictwo

Najprostszy wybór – ogrodzenie panelowe

Najnowszy trend przy budowie osiedli mieszkaniowych, to nie stosowanie ogrodzeń, aby nie powstawały enklawy. Ostatnimi czasy coraz częściej krytykuje się stosowanie wygrodzeń. Coraz częściej przeciwnicy ogrodzeń krytykują ogrodzenia osiedli mieszkaniowych, skwerów czy parków. Tą tendencją objęta jest nie tylko Polska, ale i Europa. Modnym staja się otwarte i dostępne tereny. Są jednak przypadki, gdzie ogrodzenie ustawić należy. To przede wszystkim place budowy. Prawo budowlane nakłada taki obowiązek na inwestora. Podobnie rzecz się ma z zapisami prawa miejscowego. Plany zagospodarowania przestrzennego często nakładają obowiązek grodzenia dla prywatnych działek mieszkaniowych. Jeśli musimy wygrodzić teren należy rozważyć zastosowanie takiego rodzaju ogrodzenia, jakim jest ogrodzenie panelowe.

Ogrodzenie panelowe i ich rodzaje

Ogrodzenie panelowe, to nic innego jak płot wykonany z chętnie wybieranych materiałów prefabrykowanych. Materiał z którego wykonuje się ogrodzenie panelowe to najczęściej ocynkowana stal pokryta powłokami antykorozyjnymi. Nie jest to jednak jedyny materiał, z którego wykonuje się ogrodzenie panelowe. Popularnym w Polsce jest także ogrodzenie wykonane z paneli drewnianych, które ceni się za aspekt wizualny. Można także nabyć produkt wykonany z betonowych elementów prefabrykowanych.  Coraz częściej na rynku można spotkać także ogrodzenia panelowe z elementami wymiennymi. To bardzo nowatorskie rozwiązanie polegające na takim skonstruowaniu paneli, że niektóre z ich elementów mogą być wyjmowane i łączone z innymi elementami. To bardzo dekoracyjne rozwiązanie.

Proste wykonanie zapewni komfort pracy

Ogrodzenie panelowe jest bardzo łatwe w montażu. Można je wykonać samodzielnie. Jeśli nie trzeba przycinać elementów ogrodzenia, a ukształtowanie terenu nie narzuca dodatkowych prac, poradzi sobie z jego postawieniem każdy człowiek z dusza majsterkowicza. Jeśli jednak zależy nam na szybkości i dużej precyzji jego wykonania należy rozważyć zatrudnienie ekipy fachowców. Jeśli ta ekipa polecana jest przez producenta ogrodzenia, to otrzymujemy także długoletnią gwarancje na jego wykonanie.

Zalety i wady stalowego ogrodzenia

Panele ogrodzeniowe stalowe jest ogrodzeniem bardzo uniwersalnym. Można je stosować i do grodzenia domów jednorodzinnych i do obiektów przemysłowych. Oszczędność przy tego typu ogrodzenia stanowi możliwość wielokrotnego wykorzystania paneli. Wytrzymałość takiego ogrodzenia, to także ogromna zaleta. Ogrodzenie panelowe stalowe to także najniższa cena wśród dostępnych produktów. Charakteryzują się także prostym montażem, z którym poradzić sobie można bez zatrudniania siły fachowej. Ogrodzenie panelowe stalowe ma także wady. Jedną z nich jest jej ażurowość, co powoduje, że nie mamy wrażenia prywatności na własnej posesji. Wadą może być także konieczność zastosowania podmurówki w niektórych przypadkach np. miękkie i wilgotne podłoże. Wykonanie podmurówki podraża nasza inwestycję. Wadą może być także konieczność stałej obserwacji, czy nasz płot nie ulega korozji, co łączyć się może z koniecznością konserwacji ogrodzenia panelowego stalowego.