Firma

Sublimacja – sposób na trwałe nadruki na odzieży

Obecnie coraz więcej firm decyduje się na wybór niestandardowej ścieżki promocji własnej marki. Nowoczesny marketing, z którym można się spotkać, opiera się między innymi na wykorzystaniu odzieży ze znakowaniem, którą noszą pracownicy. Stanowi ona również upominek dla klientów czy kontrahentów. W celu stworzenia nadruków bardzo często wykorzystuje się sublimację. Sprawdź, czym dokładnie jest ta metoda.

Czym dokładnie jest sama sublimacja?

Sublimacja jest jedną z metod znakowania odzieży i tkanin, która w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością. Technikę tę da się zastosować w przypadku materiału, jakim jest poliester. Co ważne, nie może one mieć żadnych innych domieszek, ponieważ wówczas nie ma gwarancji, że proces chemiczny polegający na przenikaniu barwników do włókien będzie skuteczny i przyniesie oczekiwane rezultaty.

Jak podkreślają specjaliści z takich firm, jak WiB, którzy podobnymi usługami zajmują się na co dzień, sublimacja to jedna z metod gwarantujących doskonałe nasycenie barw i wyjątkową trwałość. Stworzone przy jej pomocy znakowanie wytrzymuje nawet wielokrotne pranie.

Na jakiej odzieży wykonuje się sublimację?

Sublimacja jest techniką, którą wykorzystuje się na wielu różnych elementach odzieży. Nie ma w tym przypadku ograniczeń technicznych. Najczęściej są to:

  • T-shirty,
  • różnego rodzaju bluzki,
  • bluzy,
  • bezrękawniki,
  • polary,
  • czapki z daszkiem.

Zauważalna jest bardzo duża sezonowość w tym zakresie, ponieważ latem zdecydowaniem częściej zamawiane są koszulki czy czapki, zimą natomiast bluzy oraz polary. Jedynym ograniczeniem, o którym wspomniano już wcześniej, jest rodzaj materiału – musi to być 100% poliester.

Sublimacja – uniwersalna metoda znakowania odzieży i nie tylko

Sublimacja to metoda, którą najczęściej wybierają firmy przygotowujące stroje służbowe dla pracowników. Dotyczy to wielu branży. Za pomocą tej techniki znakuje się między innymi:

  • stroje piłkarskie,
  • uniformy dla hostess,
  • ubiory dla pracowników hotelu.

Poza odzieżą takie znakowanie można wykonać także na różnego rodzaju gadżetach, jak np. ocieplacze do butelek z alkoholem czy plecaki.

Komu warto zlecić sublimację?

Podstawą, jeżeli chodzi o trwałość znakowania za pomocą sublimacji, jest przede wszystkim znajomość tej techniki i doświadczenia. Dlatego najlepiej zdecydować się na tego typu usługę w sprawdzonej firmie, która ma na swoim koncie wiele różnych projektów i poradzi sobie z tym zadaniem bez żadnego problemu. Wówczas grafiki czy napisy będą trwałe przez długi czas.