Zdrowie i uroda

Technika masażu bańką chińską. Co warto o niej wiedzieć?

Masaże są nie tylko niezwykle przyjemne i relaksujące, ale przynoszą także korzyści zdrowotne. W zależności od zastosowanej metody możemy spodziewać się różnych efektów. Obecnie w Polsce coraz większą popularność zyskuje technika masażu bańkami chińskimi. Metoda ta była znana już w starożytności i jest stosowana do dzisiaj, co świadczy o jej skuteczności.  Na czym polega masaż bańkami chińskimi? W jakim celu się go wykonuje?

Czym są bańki chińskie?

Bańki chińskie inaczej zwane akupunkturowymi to przyrządy wywodzące się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Dawniej stosowano je do leczenia przeziębienia lub grypy. Dzisiaj służą głównie po to, aby poprawić wygląd skóry. Bańki chińskie są odmianą baniek próżniowych, które wysysają powietrze pod ciśnieniem. Zestaw zazwyczaj składa się z 4 baniek o różnych rozmiarach. Przyrządy te wykonane są najczęściej z gumy lub z silikonu. Mają bardzo charakterystyczny kształt. Ich brzegi są zaokrąglone, dzięki czemu bańki tak dobrze zasysają powietrze do środka i tworzą w nim próżnię.

Na czym polega masaż bańkami chińskimi?

Przed zabiegiem trzeba odpowiednio przygotować ciało. Skóra powinna być czysta i osuszona. Następnie ciało pokrywa się czymś, co nada mu poślizg. Najczęściej wykorzystuje się do tego po prostu olejek do masażu. Cała technika masażu bańkami chińskimi polega na przykładaniu ich do wybranego miejsca na ciele i zasysaniu skóry. Masażysta przesuwa je powolnymi ruchami na przemian wzdłuż ciała i koliście. Robi się to w kierunku węzłów chłonnych. Do różnych części ciała, wykorzystuje się inne wielkości baniek. Po wykonanym masażu należy chwycić bańkę u jej podstawy i podważyć, aby odessała się od skóry. Taki masaż można wykonać w domu, ale o wiele lepiej udać się do doświadczonego masażysty. W Poznaniu takie usługi świadczy np. salon kosmetyczny Casolla.

Jakie efekty przynosi masaż bańką chińską?

Stawianie baniek chińskich jest masażem antycellulitowym. Stosuje się go głównie w celu pozbycia się zniekształconej tkanki tłuszczowej często nazywanej przez kobiety pomarańczową skórką. Technika ta ujędrnia ciało, wysmukla je i zmniejsza widoczność rozstępów. Przywraca również skórze blask i elastyczność. Masaż bańkami chińskimi skutecznie działa także na cerę trądzikową. Redukuje nadmierne wydzielanie się sebum, poprawia wygląd skóry twarzy, wygładza ją i przeciwdziała powstawaniu zmarszczek. Mało tego taki masaż pomaga usunąć z organizmu toksyny, zwalcza dolegliwości bólowe i pomaga szybciej wrócić do zdrowia w przypadku przeziębienia.