Internet

W czym tkwi fenomen iMaców w biurach?

Fenomen iMaców w biurach nie ma wiele wspólnego z tym, że urządzenia Apple’a są modne i mają atrakcyjny wygląd. Wiele firm korzysta z komputerów All-in-One z logiem jabłka ze względu na ich świetną specyfikację techniczną. To sprzęt dla wymagających, który umożliwia kodowanie, projektowanie oraz pracę na aplikacjach do obróbki grafiki i filmu czy tworzenia muzyki i animacji. Dlaczego stacjonarne komputery Apple’a świetnie sprawdzają się w tych zadaniach?

Komputery Apple iMac w biurach pracowników kreatywnych

Większość pracowników kreatywnych, takich jak graficy, montażyści czy projektanci, wybiera korzystanie z iMaców w biurach agencji reklamowych, domach produkcyjnych czy innych instytucjach oferujących im wybór sprzętu, na którym chcą wykonywać swoje zadania. Wiąże się to przede wszystkim z tym, że stacjonarne komputery Apple’a mają ekrany Retina o bardzo wysokiej rozdzielczości. Monitory zapewniają szeroki kąt widzenia oraz wyświetlają szczegółowe i kontrastowe obrazy o głębokim nasyceniu kolorów i naturalnie odwzorowanych barwach. Ekrany Retina to autorska technologia Apple’a, której nie można znaleźć w innych urządzeniach. 

Kolejną zaletą iMaców 24’, 21’ i 27’ jest wydajność ich podzespołów pozwalających na płynną pracę w aplikacjach z pakietu Adobe czy innych wymagających programach. Urządzenia mają szybkie procesory, bardzo pojemne dyski twarde SSD i kości pamięci RAM oraz głośniki o studyjnej jakości dźwięku. 

Programowanie i tworzenie aplikacji na iMacach 

Zaletą programowania na iMacach jest możliwość pracy na systemie operacyjnym macOS, który uchodzi za bezawaryjny i nie zawiesza się, zatem umożliwia sprawne tworzenie kodu bez przeszkód lub przypadkowej utraty efektów pracy. Ponadto jest kompatybilny z innymi systemami i wyposażony w specjalistyczne narzędzia do pisania w językach C#, F#, Razor, HTML5, CSS, JavaScript, TypeScript, XAML i XML. W środowisku Visual Studio znajduje się również wiele dodatkowych i ułatwiających pracę funkcji.

Przeszkodą w wyposażeniu domowego lub firmowego biura w komputery Apple’a jest ich wysoka cena. Rozwiązaniem może być zakup powystawowych iMaców, które znajdują się między innymi w ofercie sklepu z urządzeniami Apple UltraUpgrade. Taki sprzęt ma bardzo dobry stan techniczny oraz został przetestowany pod kątem sprawności i wydajności. Co więcej, nie ma wizualnych oznak użytkowania. To bardzo dobra opcja zwłaszcza dla początkujących programistów czy pracowników kreatywnych.