Zdrowie i uroda

Żyj w zgodzie z naturą – codzienne kosmetyki ze sprawdzonym składem

Kosmetyki naturalne podbijają w ostatnim czasie rynek kosmetyczny. Trend ten związany jest z rosnącą świadomością ludzi, chęcią dbania o ekologię i środowisko. Naturalne kosmetyki zapewniają skuteczność i co najważniejsze, nie wpływają negatywnie na zdrowie. Coraz więcej marek wprowadza na rynek takie kosmetyki, ale czy faktycznie każdy z nich taki jest naturalny? Warto zwracać uwagę na kilka szczegółów, które pomogą w ocenie danego produktu.

Co tak naprawdę oznacza termin naturalne kosmetyki?

Kosmetyki naturalne stworzone zostały praktycznie w całości z naturalnych składników, ekstraktów, czy wyciągów, które pochodzą z ekologicznych upraw. W przypadku ich produkcji nie ucierpiało żadne zwierzę oraz środowisko. Dużą wagę przywiązuje się również do ich opakowania. Mikroplastik, który służy do produkowania opakowań, jest bardzo szkodliwy dla zdrowia, dlatego nie powinien mieć kontaktu z kosmetykiem. Coraz więcej firm, ze względu na ekologię decyduje się, na papierowe opakowania lub szklane opakowania, które w mniejszym stopniu wpływają na środowisko. Spotkać można również opakowania z recyklingu lub biodegradowalne. Takie preparaty posiadają również certyfikaty, które potwierdzają ich naturalny lub ekologiczny skład. Warto również na to zwracać uwagę.

Jakich składników należy unikać w takich preparatach?

Decydując się na kosmetyki naturalne, zwróć uwagę, czy nie były one testowane na zwierzętach. Dodatkowo upewnij się, czy nie zawierają szkodliwych substancji, takich jak organizmy modyfikowane genetycznie, pochodne ropy naftowej, czyli wazelina, parafina lub silikon. Nie mogą również posiadać emulgatorów typu PEG, parabenów oraz SLS i SLES. Chemiczne substancje szkodzą zdrowiu i środowisku. Często, zamiast poprawiać, nawilżyć czy ujędrnić skórę, tylko pogarszają dany problem.

Czy kosmetyki naturalne są skuteczne?

Oczywiście, że takie kosmetyki naturalne dla kobiet są skuteczne. Zawierają one aktywne składniki, najczęściej roślinne, które wykazują się odpowiednimi właściwościami. Ważne jest to, aby dobrać odpowiedni kosmetyk. Mogą być to różne preparaty na przykład nawilżające, redukujące zmarszczki, ujędrniające czy modelujące. Ich skuteczność potwierdzona jest badaniami, a lekka formuła i bezpieczne działanie są szczególnie ważne dla alergików i skóry wrażliwej. W naszym sklepie Mojanaturka dużą uwagę przywiązujemy do asortymentu. Gwarantujemy, że każdy preparat jest w pełni bezpieczny zarówno dla Ciebie, jak i ekosystemu, a przy tym skutecznie spełnią swoje zadania.